Цікаве

Вчені виявили два нових види акул

Вчені також припускають, що ареали проживання старого і нових видів не перетинаються

Вчені з Німеччини, Великої Британії, Південної Африки і Танзанії виявили у водах Занзібару і Мадагаскару дванові види пилоносых акул. Їх назвали Pliotrema kajae і Pliotrema annae — за іменем доньки і племінниці першого автора статті.

Про це повідомляє 1NEWS.

В рід пліотрем входить лише один вид Pliotrema warreni. Їх зустрічали в південно-західній частині Індійського океану й у південно-східній Атлантиці на глибинах від 26 до 500 метрів. Довжина найбільшої знайденої пілотреми — 170 сантиметрів, це найбільша пилконоса акула. Pristiophorus — донні акули, вони зустрічаються на глибинах від нуля до 1240 метрів. Розміри цих риб варіюються від 62 до 153 сантиметрів.

Тепер же вченим вдалося виявити два нових види, які віднесли до роду пліотрем. Всі три види відрізняються відстанню між вусами і ніздрями, формою отворів у черепі, гребенями щелепних зубів. Вчені також припускають, що ареали проживання старого і нових видів не перетинаються.

Основна глибина проживання акул (до 320 метрів) доступна для рибалок, тому вчені побоюються, що риби можуть бути уразливими для відлову і, можливо, вимирають.

Джерело: ZN.ua

Останні новини

Back to top button