Цікаве

Вчені виявили білоруський штам коронавірусу

Він менш агресивний порівняно з індійським

Білоруські вчені виявили видозмінений варіант коронавірусу місцевого походження.

У Республіканському науково-практичному центрі епідеміології та мікробіології Білорусі визначили, що новий варіант адаптується до місцевої популяції, – інформує 1NEWS.

«Він менш агресивний порівняно з індійським. Поки що ми на попередній стадії поширення вірусу. Не виключено, що в нашій популяції теж може виникнути дуже ефективний вірус, який ухилятиметься від імунної відповіді. Звичайно, в країнах, де щільність населення вища, імовірність такої ситуації більша. Тому значна частина респіраторних інфекцій, які ефективно поширюються, приходить звідти, де величезне скупчення населення, тварин, птахів, які можуть між собою обмінюватися варіантами», – розповів завідувач лабораторії біобезпеки з колекцією патогенних мікроорганізмів Анатолій Красько.

За його словами, в Білорусі присутній британський штам коронавірусу, а також мутації патогена, які були завезені раніше.

Красько зазначив, що уханьський варіант, з якого почалася пандемія COVID-19, зійшов нанівець до червня 2020 року.

«Його витіснив 501-й – один з мутагенних. З’явилися ще кілька – південно-африканський, бразильський. У багатьох країнах зараз домінує британський. Набирає силу індійський варіант, це постійний природний процес мінливості вірусу», – сказав учений.

Джерело: Укрінформ

 

Останні новини

Back to top button