Цікаве

Вчені виявили 250 зірок, які мігрували в нашу Галактику

Відкрито 250 нових зірок в Чумацькому шляху – вчені вважають, що вони народилися за межами галактики, інформує 1NEWS з посиланням на root-nation.com.

Дослідник Каліфорнійського технологічного інституту Ліна Несіб назвала це скупчення Нікс в честь грецької богині ночі. Вона передбачає, що ці зірки – залишки карликової галактики, яка пізніше злилася з Чумацьким шляхом.

Несіб і її команда вперше відстежили зірки в імітованій галактиці. Вони позначили зірки як народжені в основній галактиці або утворилися в результаті злиття галактик. Ці мітки використовувалися для моделі глибокого навчання, щоб визначити, де народилася зірка.

Потім вони застосували цю модель до даних, зібраних супутником Gaia, який був запущений в 2013 році для створення докладної тривимірної карти близько мільярда зірок.

Щоб переконатися в чужорідному походження Нікс, дослідники перевірили, чи може модель знайти інші народжені поза Чумацьким шляхом зірки. Вони показали модель галактики Гайя-Енцелад, яку Чумацький шлях поглинув 6-10 млрд років тому. Штучний інтелект виявив і ці небесні тіла.

Вчені відзначили, що таке скупчення неможливо було б виявити без штучного інтелекту. Вони планують продовжувати дослідження і вивчати ще 100 млн зірок, які обсерваторія Gaia додасть на карту до 2021 року. Скупчення Нікс будуть продовжувати вивчати, вже використовуючи потужні наземні телескопи. Вчені хочуть отримати більше відомостей про хімічний склад, масу і світність зірок.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close