Цікаве

Вчені висунули нову гіпотезу про походження Сонця

Зірка Сонце могла з’явитися завдяки зіткненню Чумацького Шляху з сусідньою галактикою. Таке припущення зробили астрофізики з Канарського інституту астрофізики, пише 1NEWS з посиланням на FaceNews.ua.

Щоб визначити вік всіх відомих зірок в околицях Сонця, астрономи використовували каталог світил, складений на основі даних, зібраних космічним телескопом Gaia, передає FaceNews.ua.

Частина галактики Чумацький шлях за 6500 світлових років від Сонячної системи зазнала три періоди інтенсивного формування зірок за період 6 мільярдів років. Піки їх припали на 5,7, 1,9 і 1 мільярд років тому. Освіта Сонця, якому приблизно п’ять мільярдів років, відбулося в один з останніх сплесків зореутворення.

Вчені припустили, що в ці періоди площину Чумацького Шляху пробивала наскрізь карликова еліптична галактика у Стрільці (для стислості її позначають Sgr).

Sgr – це невелика зоряна система, яка обертається навколо центру Чумацького Шляху. Її поступово стискає орбіта майже перпендикулярна площині Галактики. Час від часу Sgr буквально пірнає в диск Чумацького Шляху то зверху вниз, то знизу вгору, і пролітає його наскрізь.

Важливі особливості форми нашої галактики були породжені зіткненнями з Sgr. Поступаючись Чумацького Шляху за масою в десять тисяч разів, цей космічний карлик став її архітектором.

Врізаючись в міжзоряний газ Чумацького Шляху, Sgr повинен був породжувати в ньому хвилі, схожі на круги на воді. В одних точках такої хвилі речовина ставало більш розрідженим, зате в інших ущільнювалося. І в цих областях підвищеної щільності гравітація запускала освіту зірок. “Ймовірно, істотна частина зоряної маси Чумацького Шляху була сформована через взаємодію з Sgr і не могла б виникнути інакше”, – вважає співавтор статті, астрофізик Карме Гальярт (Carme Gallart).

При цьому зіткнення не проходять безслідно і для Sgr. Щоразу ця зоряна система втрачає частину газу і пилу.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close