Цікаве

Вчені встановили причину ожиріння людей

Виявилось, що у всьому винні мікроби

У кишечнику людей, які часто вживають жирну їжу, є особливі мікроби, які сприяють абсорбції жиру і тим самим прискорюють розвиток ожиріння. До такого висновку прийшли вчені Чиказького університету.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.

Протягом багатьох років відомо, що постійне споживання висококалорійної їжі, такої як гамбургери або смажена картопля, призводить до ожиріння та інших негативних наслідків організму. Досі вчені не розуміли, чому в разі відмови від фастфуду люди, які набрали вагу, нерідко не можуть скинути його назад.

У новій роботі вчені ставили експерименти на мишах. Вони поділили їх на дві групи, в однієї з яких була очищена мікрофлора кишечника. Миші цієї групи не набирали вагу навіть при годуванні жирними продуктами – в їх крові практично був відсутній холестерин, зате в екскрементах було виявлено підвищений вміст ліпідів, що свідчило про неможливість їх перетравлення.

Миші другої групи, отримуючи жирну дієту, швидко набирали вагу. З цього дослідники зробили висновок, що ожиріння пов’язане безпосередньо з бактеріями кишечника. На завершення експерименту вчені пересадили мікробів в кишечник позбавленої мікрофлори групи мишей. Це призвело до того, що вони теж почали швидко набирати зайву вагу.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close