Цікаве

Вчені створили шпалери, які виробляють електроенергію (відео)

В майбутньому цей винахід призведе до появи нових форм електричних пристроїв, виготовлених із паперу, на якому надруковані фотосинтетичні бактерії, інформує 1NEWS з посиланням на epochtimes.com.ua.

Дослідники з Imperial College London створили пристрій «два в одному»: сонячну панель і сонячну біобатарею. Вони надруковані живими ціанобактеріями подібно до малюнку на шпалерах.

Ціанобактерії — це фотосинтетичні мікроорганізми, які існують на Землі мільярди років і вважаються основною причиною того, що в атмосфері Землі з’явилося багато кисню.

Команда дослідників продемонструвала, що ціанобактерії можна використовувати в якості чорнила і друкувати на струменевому принтері точні малюнки на електропровідних вуглецевих нанотрубках.

Ціанобактерії виживають в процесі друку і можуть фотосинтезувати, так що протягом 100 годин можна зібрати невелику кількість електроенергії.

Біосонячна панель, виготовлена таким чином, має розмір iPad і може приводити в дію прості цифрові годинники, а в окремих експериментах — невелику світлодіодну лампочку.

Команда сподівається, що цей прорив може призвести до появи нових форм електричних приладів, виготовлених з паперу, на якому надруковані фотосинтетичних бактерії.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button