Цікаве

Вчені стверджують, що знайшли могилу засновника Риму

Археологи повідомили, що знайшли саркофаг легендарного засновника Риму Ромула, існування якого ставиться сучасними істориками під великий сумнів. Директор Колізею Альфонсина Руссо назвала відкриття екстраординарним, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Італійські археологи виявили підземний храм з саркофагом, який, на їхню думку, може належати Ромулу – легендарному засновнику Риму. Відкриття було зроблено в зоні Коміції – місця на давньоримському форумі, де проходили народні збори.

Поховання знайшли в кількох метрах від Лапіс Нігер – квадрата з чорного мармуру, який вважається єдиним збереженим до нашого часу об’єктом Коміції. Саркофаг виконаний з гірської породи туф, який використовувався при будівництві Капітолійського храму у Римі. Він має довжину 1,4 метра і знаходиться поблизу стародавнього вівтаря. За попередніми оцінками, гробниця належить до VI століття до нашої ери. Втім, ніяких останків, які могли б довести існування Ромула, знайти в саркофазі не вдалося. Важливо відзначити і той факт, що перший цар Риму – згідно з класичною версією античної традиції – народився і помер в VIII столітті до н. е.

Тим часом Wanted in Rome уточнює, що сенсаційна знахідка може мати відношення не до самого правителя, а до культу Ромула. Подробиці очікуються пізніше.
«Це – нова гіпотеза, яка пов’язує саркофаг з культом Ромула. Ми не розраховуємо знайти людські останки – труна була поміщена туди приблизно через чотири століття після смерті Ромула як символ пам’яті цієї людини», – заявили археологи

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button