Цікаве

Вчені стверджують, що зайняття спортом зупиняють старіння мозку

Дослідники розкрили механізм, який зупиняє когнітивний спад під час старіння, пише 1news з посиланням на sundries.com.ua.

На певному етапі він стимулює виробництво нових нейронів, необхідних для пам’яті та навчання.

Зміна способу життя, в першу чергу, на користь активних фізичних навантажень вважається одним з головних методів профілактики нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера. Щоб визначити механізм впливу спорту на мозок, команда з Квінслендського університету працювала з моделями старих мишей, пише Futurity.

На першому етапі експериментів вчені встановили, що для мишей 35 днів довільних фізичних вправ було достатньо для покращення функції пам’яті та навчання. У період спостережень більш короткі або тривалі навантаження не показали помітного ефекту. Такий результат для тривалих навантажень пояснили тим, що для запуску нейрогенезу був потрібен «перепочинок». Не менш цікаві висновки були отримані після вивчення механізму цього процесу.

Виявилося, що на тлі фізичних навантажень рівень гормону росту соматотропіну (GH) досягає свого піку. Коли вчені стимулювали підвищення GH у малорухливих мишей, їм вдалося продемонструвати аналогічні позитивні результати для когнітивних навичок.

GH стимулював виробництво нових нейронів в гіпокампі області мозку, яка відіграє критичну роль для навчання і пам’яті. Ці результати є додатковим доказом, що втрата когнітивних функцій у старших безпосередньо пов’язана зі зниженням виробництва нових нейронів, заявили автори.

Відкриття підтверджує користь фізичних вправ для уповільнення старіння мозку, а також вказує на нові можливості для розробки терапії проти деменції на основі цього механізму.

 

 

 

 

Back to top button