Цікаве

Вчені стверджують, що за своє життя людина старіє три рази

Американські вчені з’ясували, що за своє життя людина старіє рівно три рази, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Проаналізувавши зміни в крові, які відбуваються з віком, вони прийшли до висновку, що три життєвих етапи впливають на перебудову нашого організму.

Вчені Стенфордського університету впевнені: саме у віці 34, 60 і 78 років наш організм зазнає складні зміни. У ці періоди відбувається заміна якісного складу крові і збільшення або зменшення деяких показників. Такі дані можуть допомогти в розробці нових інструментів для діагностики захворювань виявляються в більш зрілому віці.

У своєму дослідженні вчені проаналізували зміст близько трьох тисяч окремих білків в плазмі крові 4263 людей у віці від 18 до 95 років і дійшли висновку, що протягом життя зміст близько половини з цих білків змінюється. Тільки 337 білків можуть з точністю розповісти про вік людини. У складі крові знаходяться дев’ять основних білків, що дають інформацію про старт, загасання або зміні різних процесів в організмі.
«Досліджуючи сукупність глобулінів і альбумінів (основних білків) старіючої плазми крові, ми визначили хвилі його змін протягом життя», – розповіли вчені.

Такі стрибкоподібні зміни пов’язані з тим, що гормональний фон людини змінюється близько трьох раз за весь період життя. Це є нормою для середньостатистичної людини, і будь-які відхилення від неї можуть прискорити процес старіння, повідомляє Nature Medicine.

Існує теорія про те, що чоловіки і жінки старіють зовсім по-різному. Це пов’язано з тим, що з 1379 сильно мінливих з віком білків близько 900 виявилися здатні передбачати вік людини однієї статі. В середньому жінки живуть довше, вони більше адаптовані до змін у пенсійному віці. Незважаючи на те, що ми живемо в прогресивному суспільстві і жінки можуть працювати нарівні з чоловіками, вони ведуть більш активний спосіб життя і вважають за краще піклуватися про своє здоров’я, частіше погоджуючись на обстеження. В таких умовах періоди старіння можуть зрушуватися.

Ще одним фактором, що впливає на старіння, є вагітність. Цей період життя може бути дуже важливим для здоров’я жінки. Наприклад, якщо вона під час вагітності неправильно харчується або не має належної медичної допомоги, це позначиться на процесі старіння.

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close