Цікаве

Вчені стверджують, що у Всесвіті є невичерпні запаси води та енергоресурсів

Міжзоряна органічна речовина є невичерпним джерелом води і нафти в далекому космосі, інформує 1NEWS з посиланням на ukrrain.com.

За даними дослідників, при нагріванні Сонцем міжзоряна органічна речовина може стати причиною появи рясних запасів води і нафти на Землі.

Зокрема, фахівцям вдалося отримати аналог органічної речовини, що міститься в міжзоряних молекулярних хмарах. Для цього вони опромінили ультрафіолетом суміш з води, чадного газу та аміаку, імітуючи природний процес синтезу в умовах космосу.

Після цього вони нагрівали суміш до температури 24-400 градусів Цельсія в осередку з алмазним ковадлом, здатним відтворити екстремально високий тиск.

В межах ста градусів Цельсія зразок був однорідним, проте при підвищенні температури до 200 градусів розділився на дві фази. При 350 градусах і вище спостерігалося утворення великих крапель чистої води. Поряд з водою зразок виділяв нафтові сполуки, які схожі на ті, які містяться в сирій нафті.

Таким чином, міжзоряна речовина може бути джерелом води на Землі, якщо воно перебуває в межах снігової лінії – межа в Сонячній системі, зовні якої леткі речовини знаходяться в замерзлому стані. Крім того, вона ж могла сприяти виникненню великих запасів нафти в надрах планети, не пов’язаних з діяльністю живих організмів.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close