Цікаве

Вчені стверджують, що танення льодовиків може призвести до нового льодовикового періоду

Танення льодовиків в Антарктиді може запустити ланцюгову реакцію, яка призведе до нового льодовикового періоду, повідомляє 1NEWS з посиланням на Урядовий кур’єр.

До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, що вивчає наслідки зміни клімату в Кардіфському університеті у Великобританії, повідомляє журнал Nature.

На їхню думку, танення льодовиків і айсбергів сприяє потраплянню великих обсягів прісної води в Атлантичний океан, куди з Південного океану разом з течіями виносить величезні айсберги. Через це в Атлантиці стане більше прісної води, яка витягатиме з атмосфери вуглекислий газ, знижуючи парниковий ефект і сприяючи похолоданню.

Вчені в ході роботи використовували різні методи, в тому числі вони досліджували зразки гірських порід віком до 1,6 мільйона років, взяті в Антарктиді.

Дослідники відзначили, що таке дослідження може стати відсутньою ланкою, що допомагає зрозуміти, як Антарктида і Південний океан реагують на регулярні зміни похолодань і потеплінь на Землі, пов’язаних з орбітою нашої планети навколо Сонця.

 

 

 

 

 

Back to top button