Цікаве

Вчені стверджують, що спека убиває поколління жуків

Спека зменшила вдвічі кількість нащадків від самців, яких піддали впливу, а повторна дія спеки майже стерилізувала самців

Сильна спека може завдати шкоди спермі комах і зробити їх майже стерильними.

Вчені піддавали жуків впливу спеки у лабораторії, результатом чого стало зниження здатності самців комах до розмноження, – повідомляє 1NEWS.

Цей негативний ефект можуть успадковувати й нащадки жуків.

Подальші дослідження можуть пролити світло на те, чи є зміна клімату причиною масового зниження популяції комах, говорять науковці.

Зміна клімату впливає на біорізноманіття у всьому світі, але конкретні фактори залишаються погано зрозумілими.

“Ми не знаємо, чи можна цим пояснити відчутне зменшення біорізноманіття та кількості комах, але обмеження здатності до відтворення, звісно, не сприяє покращенню”, – сказав BBC News професор Метт Гейдж з Університету Східної Англії, який керував дослідженням.

Науковці вивчали жуків, оскільки їх налічується 400 000 видів – це становить близько чверті всіх відомих видів живих істот. Значне зниження кількості комах може мати значні наслідки для навколишнього середовища.

Нещодавнє дослідження у Німеччині показало, що кількість летючих комах протягом майже 30 років скоротилася більш ніж на 75%. Подібні ефекти спостерігаються в тропічних лісах Пуерто-Ріко.

Нове дослідження, яке опублікували в журналі Nature Communications, виявило, що п’ятиденний вплив спеки на хрущака малого в лабораторії призвів до зменшення виробництва сперми на три чверті. Самиці ж не зазнали негативного впливу.

Спека зменшила вдвічі кількість нащадків від самців, яких піддали впливу, а повторна дія спеки майже стерилізувала самців.

Співавтор дослідження Кірс Сейлс розповів: “Наші дослідження свідчать, що спека вдвічі зменшує здатність самців до розмноження, і нас здивувало, наскільки стійким був цей ефект”.

Інші дослідження показали, що спека може негативно вплинути на здатність до розмноження самців як у людей, так і в інших ссавців.

Прогнозується, що спека стане все більш поширеною через зміну клімату та матиме наслідки для здоров’я людей та тварин.

Джерело: ВВС Україна

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close