Цікаве

Вчені стверджують, що мозок людей зменшується

Мозок людей з кожним тисячоліттям стає все менше. Так, за минулі 40 000 років його обсяг зменшився на 10 відсотків, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

До цього він тільки збільшувався. Поки незрозуміло, через що це відбувається. Але деякі вчені підозрюють в цьому синдром «самоодомашнення».

Дослідникам складно працювати з древнім мозком, так ка мозкові тканини погано зберігаються. Тому, найчастіше, доводиться мати справу зі скам’янілими черепами і розглядати обсяг по його нутрощам. Колись обсяг мозку людини становив приблизно 350 кубічних сантиметрів, що збігається з розміром мозку у шимпанзе. Коли минуло два мільйонів років він збільшився до 500.

Ще пізніше мозок збільшився приблизно в 2 рази і 130 тисяч років тому вже становить 1200 сантиметрів. За часів мезозою розмір нашого мозку досяг найбільших обсягів – близько 1500 – 1600 кубічних сантиметрів. Що цікаво, цей розвиток ніяк не впливав на розмір людського тіла.

І ось зараз помічений спад обсягу людського мозку. Точного пояснення таких змін немає. Є лише кілька теорій. По-перше, вчені думають, що це відбувається через те, що людина адаптувалася до умов життя і у неї немає необхідності у великому обсязі тіла, яке буде зберігати тепло. По-друге, мозок може зменшуватися для того, щоб організм був більш ефективним. Хоча мозок важить дуже небагато, щодо всього тіла, але споживає він приблизно чверть всієї енергії.

Також є версія, що люди самі себе одомашнили. Так, якщо порівнювати домашніх і диких тварин, перші мають менший розмір мозку і більш дитячу поведінку, їм уже не треба виживати. Так і люди.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close