Цікаве

Вчені стверджують, що куріння провокує депресії

Дослідження показало, що нікотинова залежність загрожує серйозними психічними розладами, пише 1NEWS з посиланням на zdorovia.com.ua.

Sad girl sits in a labyrinth with red walls

Ви помічали, що курці часто нервують і люблять замикатися в собі? Так ось, ці нібито нешкідливі відхилення в поведінці можуть бути симптомами психічних розладів, таких як депресія або навіть шизофренія.

До такого висновку прийшли вчені з Брістольського університету у Великобританії. Вони виявили причинно-наслідкові зв’язки між курінням і генетичною схильністю до депресії і шизофренії.

Як зазначив провідний автор дослідження Робін Вуттон, загроза психічних захворювань часто не береться до уваги в боротьбі з курінням. Він рекомендує активніше заохочувати відмову від куріння через наслідки для психічного здоров’я людини.

– Ми з’ясували, що куріння збільшує ризик депресії і шизофренії, а люди, які страждають цими розладами найчастіше курять. Також куріння збільшує ризик біполярного розладу, – сказав Робін Вуттон.

Деякі експерти засумнівалися в тому, що куріння безпосередньо впливає на мозок, збільшуючи ризик шизофренії. Вони більш схильні до того, що це може бути наслідком куріння матері під час вагітності.

Мовляв, можливо, матері людей з психічними розладами курили під час вагітності і, таким чином, збільшували ризик розвитку важкого психічного захворювання у своїх дітей. Відповідно, вони також передають дитині підвищений генетичний ризик куріння. Згідно зі статистикою, в усьому світі люди з психічними захворюваннями вмирають на 20 років раніше.

 

 

 

Back to top button