Цікаве

Вчені стверджують, що клітина людського організму являє собою Всесвіт у мініатюрі

У східному традиційному вченні даосизму людське тіло розглядається як маленький Всесвіт, як мікрокосмос. В ході масштабних досліджень людського мозку, які проводилися в Європі та США, виявилося, що організація нейронів головного мозку людини дуже нагадує організацію галактик Всесвіту, пише 1NEWS з посиланням на epochtimes.com.ua.

Цю схожість можна помітити на наступних двох знімках. На першому зображенні показана мережа нейронів головного мозку; на нижньому — розподіл темної матерії у всесвіті, який змоделювала група Millennium Simulation.

На знімках можна помітити подібність зв’язків між елементами цих систем (мозку і всесвіту) та розподіл речовини в них. Перша ілюстрація зображує мікроскопічні об’єкти, а той час як друга — макроскопічні, надзвичайно великі.

Наукові дослідження

Схожість структури мозку і всесвіту відмічена у кількох наукових роботах.

Минулого року група науковців на чолі з Дмитром Крюковим з Каліфорнійського університету створила комп’ютерну симуляцію розвитку всесвіту, в якій цей всесвіт розбили на складові одиниці. З часом він розвивався і розростався, і до нього додавались нові одиниці. Взаємодія матерії в різних галактиках була подібна до взаємодій у нейронній мережі в мозку людини, повідомляє Live Science.

Це відкриття показує, що існує фундаментальний закон, який регулює ці взаємодії, сказав фізик Кевін Басслер з Університету Х’юстона, який не брав участі в дослідженні Крюкова, повідомляє Live Science.

Ще раніше, у травні 2011 року, дослідження на тему подібності всесвіту та мозку людини опублікували іранські дослідники на чолі з Сейєд Хаді Анамрузом з Університету медичних наук міста Керман. Їхня робота була опублікована в міжнародному журналі Physical Sciences.

В ній вони стверджують, що чорна діра нагадує ядро клітини. Горизонт подій, що існує навколо чорних дір, — свого роду точка неповернення, в якій гравітаційне тяжіння засмоктує об’єкти до чорної діри — нагадує ядерну мембрану.

Горизонт подій є двошаровим, як і ядерна мембрана. Так само як і горизонт подій, який не дає нічому, що увійшло всередину діри, вийти з неї, ядерна мембрана захищає клітину і регулює обмін речовин між ядром та його оточенням. Ще однією спільною рисою є те, що і чорні діри, і клітини організму створюють електромагнітне випромінювання.

Дослідники написали: «Майже все, що існує в макросвіті, відбивається в біологічній клітині як у мікросвіті. Простіше кажучи, всесвіт може бути зображений як клітина».

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close