Цікаве

Вчені розробляють нові ліки проти застуди

Боротьба із застудою стала масовою проблемою в медицині

Вчені вважають, що вони знайшли спосіб зупинити застуду та близькоспоріднені віруси, які можуть призвести до паралічу.

Про це повідомляє 1NEWS.

Замість того, щоб намагатися їх напряму атакувати, дослідники звернули увагу на ключовий білок всередині наших клітин, який потрібен вірусам, щоб розмножуватися.

Цей підхід дав позитивний результат під час експериментів над клітинами мишей. Однак американські дослідники поки що не готові до випробувань на людях.

Боротьба із застудою стала масовою проблемою в медицині.

Більшість таких захворювань викликані риновірусами, їх існує близько 160 різних типів. Ці віруси мутують так легко, що швидко стають стійкими до лікарських препаратів та вчаться ховатися від імунної системи.

Це призвело до ідеї створення “терапії, орієнтованої на господаря”- тобто мова йде про те, щоб зробити наше тіло невразливим до цих вірусів.

Команда зі Стенфордського університету та Каліфорнійського університету в Сан-Франциско знайшла один із компонентів, від яких залежать віруси.

Вчені почали працювати з клітинами людини, а потім використовували редагування генів, щоб відключити інструкції всередині нашої ДНК.

Ці модифіковані клітини потім піддавалися впливу низки ентеровірусів – сюди входять риновіруси, які викликають застуду, та більш небезпечні віруси, які тісно пов’язані з поліомієлітом та можуть спричинити параліч.

Усі віруси не змогли реплікувати всередині клітин, у яких вимкнено інструкції щодо білка.

Потім вчені створили генетично модифікованих мишей, які були повністю нездатні виробляти цей білок.

Роль протеїну у вірусній реплікації залишається невизначеною і потребує подальшого дослідження.

Для більшості людей звичайна застуда – це скоріше незручності, ніж загроза їхньому здоров’ю. Але є астматики, яким ці віруси погіршують симптоми, а деякі ентеровіруси можуть викликати параліч, якщо вони поширяться на мозок.

Професор Джонатан Бал, вірусолог з університету Ноттінгема, який не брав участі в дослідженні, сказав, що воно хороше, але вченим потрібно впевнитися, що цей підхід безпечний.

Джерело: ВВС Україна

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close