Цікаве

Вчені розкрили таємницю будівництва Тадж-Махала

Тадж-Махал – найвідоміший пам’ятник в Індії і один з найпопулярніших в світі. Мавзолей побудував Шах-Джахан в пам’ять про його улюблену дружину Мумтаз Махал, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Її могила є центральним елементом комплексу площею 17 гектарів, в який входять мечеть і гостьовий будинок. Хоча іслам не схвалює пряме поклоніння святим, як це роблять інші релігії, Тадж-Махал став одним з головних місць паломництва для мусульман, які приїжджають в Індію з усього світу.

Інфраструктура Тадж-Махалу приголомшувала істориків і інженерів протягом тисячоліть. Будівництво почалося у 1632 році в столиці моголів Агра (зараз північна Індія). Звести таку споруду на річці Ямуні було дуже важко. Навіть сьогодні інженери уникають зводити будівлі подібних розмірів поруч з річками, побоюючись того, що з часом конструкція може просто «поїхати».

Секрети будівництва Тадж-Махалу вдалося розкрити архітектору Хаді Тегерані. За його словами, поряд з водою можна відшукати тверду землю, щоб на ній будувати. Для цього необхідно копати, доки грунт не стане сухим і твердим. Могольські інженери знайшли рішення цієї проблеми, яке використовується і в сучасно будівництві, правда, трохи в іншій формі. «Вони вирішили закласти фундамент колодязя – це була революційна ідея для того часу», – пояснив Тегерані. Він зазначив, що при будівництві мавзолею архітекторам довелося копати глибокі колодязі нижче рівня грунтових вод, після чого їх засипали камінням і заливали будівельним розчином. Потім будівельники робили підставу, на яку в подальшому стали кам’яні колони, а їх вже з’єднали гігантськими арками. В результаті вийшла справжня гора з каменю, на якій розмістили фундамент Тадж-Махалу. Тегерані такий хід назвав геніальним. За його словами, структура увібрала красу навколишнього середовища і в той же час дозволила назавжди захистити Тадж-Махал від води.

 

 

 

 

 

Back to top button