Цікаве

Вчені припускають, що в нашу Сонячну систему влетів космічний зонд прибульців

Астрономи помітили другий об’єкт, який прилетів в Сонячну систему з межзведного простору, інформує 1NEWS з посиланням на facenews.ua.

Небесне тіло має пролетіти близько Марса до кінця року.

Комету C / 2019 Q4 30 серпня виявив український астроном-любитель Геннадій Борисов.

Після відкриття об’єкта його дослідженням зайнялася міжнародна група вчених. Вони помітили, що за C / 2019 Q4 слід ореол пилу, який добре відбиває сонячне світло, що робить небесне тіло більш простим для спостереження, ніж Оумуамуа.

Моделювання траєкторії показало, що об’єкт пройде між орбітами Юпітера і Марса в кінці жовтня. У грудні він досягне найближчої до Сонця точки, а спостерігати його можна буде до січня 2021 року. Орбіта комети є, швидше за все, гіперболічною, тобто C / 2019 Q4 не належить Сонячній системі. Однак для підтвердження цього висновку потрібні подальші спостереження.

Оумуамуа – перший міжзоряний об’єкт, який вдалося виявити людині. Астероїд був знайдений 19 жовтня 2017 року на відстані 0,25 астрономічної одиниці від Землі (чверть відстані між Сонцем і Землею).

Коли об’єкт почав залишати Сонячну систему, його швидкість несподівано збільшилася, а не сповільнилася, як прогнозували астрономи. Саме це змусило деяких фахівців всерйоз розглядати версію про те, що астероїд може бути інопланетним зондом.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close