Цікаве

Вчені припускають, що Homo sapiens з’явилися в Європі набагато раніше, ніж вважалося

Є усі причини вважати, що Homo sapiens могли з’явитися в Європі на тисячі років раніше, ніж вважалося раніше. Про це заявили болгарські вчені, передає 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.

Так, дослідивши знайдені рештки Homo sapiens в печері Бачо Кіро в центральній Болгарії, вчені дійшли висновку, що пращури сучасних людей з’явилися в Європі на тисячі років раніше, ніж досі вважали, і ділили континент із неандертальцями.

Так, вчені з Інституту еволюційної антропології імені Макса Планка в Лейпцигу провели аналізи та встановили, що останки належали людям, які жили понад 45 тисяч років тому. А це означає, що Homo sapiens зустрівся в Європі з неандертальцями.

Зазначається, що результати дослідів останків із Бачо Кіро вказують, що вони на тисячі років старші, ніж ті, що були знайдені в печері в Румунії, і старші за інші, виявлені у Британії й Італії. Ті знахідки спонукали вчених вважати, що неандертальці вимерли невдовзі після появи сучасних людей.

Таким чином, вчені роблять висновок, що сучасні люди й неандертальці могли жити разом тисячі років. Також досліди можуть допомогти з’ясувати, чому вимерли неандертальці.

Особливу увагу, за словами вчених, викликають зуб та чотири фрагменти кісток, визначені як людські.

 

 

 

 

Back to top button