Цікаве

Вчені припускають, що через зіткнення з Протомісяцем, Земля втратила до 60% атмосфери

Події на просторах Всесвіту продовжують розбурхувати вчені уми. В ході одного з недавніх досліджень вони отримали докази того, що внаслідок зіткнення з Протомісяцем Земля втратила до 60% своєї атмосфери, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Астрономи продовжують працювати над розкриттям таємниць Всесвіту. Однією і найбільш цікавих тем для вчених залишається походження планет. Британські фахівці вважають, що Місяць утворився в результаті зіткнення Землі і Тейі, яка є гіпотетичним об’єктом. При цьому Блакитна планета втратила під час удару до 60% атмосфери. Відповідно до теорії гігантського зіткнення, саме ця подія спровокувала утворення Місяця. З загальновідомою гіпотези слідує, що Тейя сформувалася майже 4,6 мільярди років тому, як і інші об’єкти Сонячної системи і мала розміри, аналогічні Марсу. При цьому у неї був інший хімічний склад, а це може бути доказом того, що вона утворилася в іншій області Всесвіту.

Є також альтернативна теорія, озвучена фахівцями Центру вивчення космосу в Берні. Співробітникам наукової установи вдалося створити комп’ютерну модель зіткнення Тейї із Землею. За результатами роботи вчені прийшли до висновку, що Блакитна планета була набагато менше Тейи за розмірами, яка вдаривши її по дотичній пішла далі. Від Землі в цей момент відлетіли уламки, з яких пізніше і сформувався Місяць.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button