Цікаве

Вчені пояснили, як можна уповільнити поширення коронавірусу в Україні

Наприкінці літа ситуація з поширенням COVID-19 набуває наростаючого та затяжного характеру. Вчені КПІ отримали нові дослідження другої хвилі панідемії. На жаль, застосованими в липні протиепідемічними заходами, досягти очікуваного результату не вдалося. Про це 1News повідомила Медалабораторія КПІ.

Так, нехтування правилами безпеки значною частиною населення спричинило високий рівень щоденно інфікованих людей, який монотонно наближається до 2000-ї позначки. В ряді регіонів України процес поширення хвороби почав набувати неконтрольованого характеру.

Разом з тим, показник смертності хворих на коронавірус в Україні є порівняно невисоким, відносно інших країн Європи, і перебуває на рівні 2,5%. Це пояснює той факт, що при зростанні кількості ПЛР тестувань, виявляють більше безсимптомних або легких випадків хвороби у порівнянні з березнем-квітнем 2020 року.

Динаміка зміни показника завантаженості ліжок за останні 5 днів

Коефіцієнт кореляції між кількістю щоденно проведених ПЛР тестів і кількістю щоденно інфікованих людей є досить високим (К=0.863). Якщо характер зростання кількості ПЛР тестів збережеться, то на кінець серпня-першу половину вересня 2020 року, кількість виявлених хворих людей в Україні може досягти 110-120 тисяч.

Результати прогнозного моделювання поширення хвороби, вчені отримали використанням множини різних методів, а саме: методу подібності в математичному моделюванні; рекурентної нейронної мережі (LSTM); нейронної мережі Back Propagation (BPNN) показують, що на відрізку часу 17.08.20–27.08.20 прогнозні тренди мають високу волатильність і погіршення співвідношення кількості нових хворих та кількості людей, що одужали. Кількість щоденно виявлених нових хворих у другій половині серпня може коливатися в діапазоні (1200 – 2200) осіб на день за оптимістичним сценарієм і (1300 – 2800) – за песимістичним.

В регіональному контексті, кількість областей і окремих районів України, що не відповідають карантинним нормам продовжує зростати, маючи виражену тенденцію просування з Заходу країни на Схід. В 10 областях України і м. Києві перевищено показники виявлення нових хворих, а в деяких з них завантаженість ліжок у лікарнях стає критичною.

Така тенденція поширення коронавірусу може бути уповільнена лише в результаті повернення до більш жорстких обмежувальних заходів, особливо на початку навчального року. Остаточне подолання хвороби можливе лише в результаті поступової появи колективного імунітету людей та масової вакцинації населення. Над пошуком дієвих вакцин зараз напружено працюють дослідницькі центри США, Великобританії, Росії, Китаю і деяких інших країн світу. За заявами представників цих центрів вже досліджуються експериментальні зразки вакцин, а практичне застосування винайдених препаратів можливе в кінці 2020 – на початку 2021 року.

Зазначимо, що станом на ранок 17 серпня за добу в Україні виявили 1464 нових хворих на коронавірус. Всього в країні виявлено 92 820 лабораторно підтверджених випадків covid-19. Лідером по кількості хворих є Львівська область, там зафіксовано 12 079 випадків, в Києві вже 10 642 випадки захворювання на коронавірус.

Back to top button