Цікаве

Вчені пояснили, що будівництво негативно впливає на погоду

Будівлі можуть впливати на розподіл опадів над різними районами міста

Міська забудова значно впливає на формування погоди – зокрема, на рух хмар і кількість опадів. До такого висновку прийшли групи вчених з Індійського технологічного університету Мумбаї і Університету штату Алабама.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.

У своїй роботі кліматологи досліджували погоду в багатомільйонному Мумбаї, який знаходиться на узбережжі, і невеликому місті Сан-Мігель-де-Тукуман в Аргентині, розташованому високо в горах. Результати показали, що, незважаючи на значну різницю в географічному положенні, поведінка дощових штормів в обох містах підпорядковується приблизно одним і тим же моделям.

Так, в Мумбаї вчені аналізували дані про вологий сезон 2014 року. Спочатку вони склали кілька моделей, які спиралися на припущення, що міська забудова може вплинути на динаміку дощів, а потім порівняли їх з реальними архівами метеорологів. З’ясувалося, що ці моделі більш точно сходяться з фактичними даними, аніж моделі, де вплив міської забудови не враховується. Таким чином, дослідники зробили висновок, що будівлі можуть впливати на розподіл опадів над різними районами міста, через що в деяких його частинах вони стають сильнішими, а в деяких слабкішими, ніж передбачалося.

У Сан-Мігель-де-Тукумані використовувалися аналогічні моделі. Вивчивши результати, дослідники також побачили, що в залежності від району міста кількість опадів може бути на 20-30% нижчою або вищою. Це допомогло вченим зрозуміти, що урбанізація є одним з факторів, що впливають на погоду незалежно від географічного положення міста або його розміру.

Новини за змістом

загрузка...

Вас це може зацікавити

Close
Close