Цікаве

Вчені повідомили – який звук будильника краще допомагає прокинутися

Вчені з Королівського технологічного університету в Мельбурні (Австралія) з’ясували, що людина прокидається швидше і відчуває себе бадьоріше при використанні мелодійних звуків будильника, інформує 1NEWS з посиланням на Depo.ua.

Зазначається, що, за підсумками наукового експерименту, в якому брали участь 50 осіб, добровольці за допомогою спеціально розробленого онлайн-опитування фіксували свій стан, зокрема почуття сонливості, бадьорість і інші відчуття, після пробудження при використанні різних сигналів будильника.

Спостереження показали, що гучність, тривалість сигналу та інші параметри практично не впливали на якість пробудження. При цьому тип звукового сигналу мав значний вплив на самопочуття учасників експерименту.

Так, добровольці, чий будильник програвав будь-яку мелодію, а не видавав гучні і різкі звуки, переживали почуття ранкової сонливості рідше. Також вчені з’ясували, що мелодійнішими були сигнали, тим менш вразливим був цей стан.

“Всі ми вважали, що класичне різке “пі-пі-пі” будильника має максимально швидко і якісно пробуджувати людину, проте наші досліди показали, що більш мелодійні треки були більш успішними в цьому відношенні. Це стало великою несподіванкою”, – заявив автор дослідження Стюарт Макфарлейн.

На думку співавтора дослідження, ад’юнкт-професора Адріана Дайера, неприродні і різкі сигнали, що зазвичай видаються будильниками, порушують нормальну роботу мозку в момент пробудження, а це негативно позначається на самопочутті людини.

Вчені сподіваються, що додаткові дослідження дозволять виявити звуковий сигнал будильника, який забезпечить найбільш якісне пробудження.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button