Цікаве

Вчені повідомили про смертельну небезпеку пальмової олії

Пальмітінова кислота, головна насичена кислота у пальмовій олії, провокує розвиток метастаз раку рота та шкіри, пише 1news з посиланням на lenta.ua.

Дослідники з Іспанії та США дійшли висновку, що пальмітинова кислота, головна насичена кислота у пальмовій олії, сприяє розвитку метастаз раку рота та шкіри.

При онкологічних захворюваннях до смерті призводять саме метастази. Як відомо,  їхньому виникненню сприяють жирні кислоти, проте вченим не вдавалося виявити, які саме з них призводять до цього.

Група дослідників піддала клітини пухлин порожнини рота та шкіри впливу трьох типів харчових жирних кислот протягом чотирьох днів. На пухлинні клітини впливали пальмітиновою, олеїновою та лінолевою кислотами.

Потім клітини ввели у тканини мишей, які харчувалися за стандартною дієтою. Метастази збільшувалися в клітинах, на які впливали пальмітиновою кислотою, тоді як у випадку з олеїновою та лінолевою кислотою така реакція не спостерігалася.

Тим часом пальмітинова кислота не тільки сприяла розвитку метастаз, а й довгостроково впливала на геном. Ракові клітини, на які вплинула пальмітинова кислота, залишалися метастатичними навіть після припинення «пальмової дієти». Крім того, ці клітини «пам’ятали» дію кислоти і навіть при пересадці мишам з нормальною дієтою залишалися схильними до метастазування.

 

 

 

Back to top button