Цікаве

Вчені повідомили, чому з віком час починає швидше йти

У міру старіння люди починають помічати, що час тече все швидше, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Людський мозок відміряє час зовсім не так, як звичні людям точні хронометри. І це головна причина феномену, який полягає в прискоренні суб’єктивної течії часу в міру старіння.

“У людському мозку немає точних систем вимірювання часу, які дозволяли б відміряти хвилини, секунди і години. Просто тому, що вимірювати час з такою точністю придумав чоловік, а не природа”, – говорять вчені, відзначаючи, що з віком мозок людини зауважує все менше деталей, які зазвичай використовуються для оцінки часу.

“Коли ви прожили на світі вже багато десятків років, то всі ваші дні проходять приблизно за одними і тими ж сценаріями. Відповідно, вашому головному мозку просто нема за що зачепитися, щоб у вашій пам’яті з’явилися деталі, за якими ви могли б оцінити справжні масштаби прожитого часу. Тому вам здається, що час тече набагато швидше, ніж в юності – це абсолютно нормальне явище, обумовлене особливостями людської свідомості “, – заявляють автори нового дослідження, присвяченого суб’єктивним сприйняттям часу.

 

 

 

 

Back to top button