Цікаве

Вчені повідомили, чому чоловіки частіше страждають від ожиріння

Вчені з Мельбурна, Австралія виявили важливі відмінності між імунною системою чоловіків і жінок, які можуть пояснити, чому представники сильної статі частіше страждають ожирінням і асоційованими захворюваннями, інформує 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Вчені з Інституту Уолтера і Елізи Холл досліджували жирову тканину і виявили помітні відмінності в кількості і функціонуванні регуляторних Т-клітин. Т-клітини усувають запалення, запобігають аутоімунні відповіді і підтримують здоров’я багатьох тканин, в тому числі жирових.

В рамках дослідження вчені виявили новий тип мезенхімальних (стромальних) клітин. Вони взаємодіють з Т-клітинами і були виявлені тільки у чоловіків.

“Ми не тільки знайшли серйозну різницю в Т-клітинах, ми виявили мезенхімальні клітини, які взаємодіють з чоловічим гормоном тестостероном. Це характерно виключно для чоловіків”, – розповідає глава дослідження, доктор Аджіткумар Васантакумар.

Вчені підкреслюють, що це відкриття дозволить більш вузько працювати з ожирінням і пов’язаними з ними захворюваннями. Крім того, це підкреслює важливість лікування з урахуванням гендерної приналежності.

 

 

 

 

Back to top button