Цікаве

Вчені поставили під сумнів основну гіпотезу появи Місяця

Вчені, які працюють із зондом NASA LRO, вивчили склад пилу на дні місячних кратерів, і виявили, що в ньому міститься набагато більша кількість оксидів металів, ніж у верхніх шарах Землі, інформує 1NEWS з посиланням на zn.ua.

На думку дослідників, їхнє відкриття вказує на неточності в існуючих гіпотезах походження Місяця.

Згідно до найбільш авторитетної на сьогоднішній день моделі походження Місяця, він сформувався після зіткнення Землі з гіпотетичною Тейєю. Удар підняв в повітря величезні маси матеріалу з кори і верхньої мантії, частина з яких опинилася на орбіті і сформувала супутник нашої планети.

Тепер же вчені помітили, що вміст оксидів металів, в основному заліза і титану, в кратерах Місяця набагато вищий, ніж у верхніх шарах Землі. Більш того, чим більше і глибше кратер, то більша присутність металів. Це може вказувати на те, що на глибині заліза стає ще більше.

У результаті в цілому різниця між земною літосферою і верхньою мантією і Місяцем може бути значно більш помітною, ніж вважалося досі. Це і змушує задуматися над тим, звідки супутник міг отримати додаткові кількості заліза. Можливо, зіткнення, що його створилл, було значно катастрофічнішим, ніж вважалося, і руйнування досягли внутрішніх, більш багатих на залізо надр планети.

Можливо також, що зіткнення сталося, коли Земля ще недостатньо охолола і верхні розплавлені шари містили більше металів. Крім того, не варто забувати і про альтернативні моделі походження Місяця. Наприклад, з «бублика», на який перетворило Землю зіткнення з Тейєю.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button