Цікаве

Вчені попередили, що 90% оброблюваних грунтів виснажені майже повністю

Масштабне дослідження, в рамках якого колектив вчених проаналізував стан грунтів у різних регіонах Землі, показало, що ми живемо в кінці епохи землеробства, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Зовсім скоро земні грунти не зможуть виробляти урожай.

Аналіз, виконаний вченими з Великобританії, Китаю та Бельгії, показав, що майже 90% оброблюваних грунтів вже виснажені до краю. Ґрунти піддаються ерозії, яка призводить до опустелювання, зниження біологічного різноманіття і деградації цілих екосистем. Якщо нічого не зміниться в доступній для огляду перспективі, то зовсім скоро людству почнуть загрожувати глобальні чинники, пов’язані з продовольчою безпекою у світовому масштабі.

Вчені підтвердили найпохмуріші прогнози, згідно з якими земні грунти зможуть зробити ще не більше, ніж 60 врожаїв, після чого родючий шар буде зовсім виснажений. Провідний автор дослідження Джесіка Девіс з Ланкастерського університету зазначила, що грунт є дорогоцінним ресурсом, який люди не звикли берегти, але тепер прийшов час міняти ставлення до грунту.

“Ми повинні сповільнити ерозію і вжити комплекс заходів з відновлення верхнього шару грунту, щоб вона продовжувала залишатися родючої. Сьогодні в світі є інструменти і знання, які дозволяють зробити це. Якщо задіяти природоохоронні практики, то землеробство гарантовано проіснує ще кілька тисяч років”, – говорить Девіс.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close