Цікаве

Вчені переконані, що надгігантська зірка Бетельгейзе незабаром може вибухнути

Вчені, які співпрацюють з Університетом Вілланова, повідомили про дивну поведінку надгігантської зірки Бетельгейзе, у зв’язку з чим астрономи очікують її вибуху, інформує 1NEWS з посиланням на UkrMedia.

Фахівці відзначають, що особливості величезного світила вказують на досягнення зіркою етапу «зоряної агонії».

«Останні фотометричні спостереження дозволяють говорити про те, що сьогодні Бетельгейзе відноситься до дуже тьмяних і досить незвичайних зірок серед об’єктів, оцінених протягом останніх 25 років», — зазначають фахівці.

Особливості випромінювання світила говорять про наближення Бетельгейзе до завершення власного життя. Імовірно, об’єкт стане надновою в наступні 100 тисяч років. Станеться це несподівано, коли зірка стане «провалюватися в себе» безпосередньо перед потужним вибухом, помітним навіть вдень. При цьому яскравість вибуху, який буде спостерігатися із Землі, виявиться порівняною з інтенсивністю світла Місяця у місяць.

Астрономи відзначають, що в лютому 2020-го світило стало менше майже на 1 зоряну величину, якщо порівнювати з рівнем, зареєстрованим у вересні. Зоряна величина являє собою шкалу яскравості, яка присвоюється астрономами для об’єктів нічного неба. Описані зміни вказують на те, що зірка стала менш яскравою приблизно у 2,5 раза.

Бетельгейзе є червоним надгігантом, який до 2019-го мав звання 10 місця серед найяскравіших зірок на небі. Протягом останніх місяців вона стала значно тьмяніше. Тепер її позиція в рейтингу впала до 24-ї позиції. Це вказує на швидку появу наднової.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close