Цікаве

Вчені назвали важливий елемент для виникнення життя на планеті

Вчені з Оксфорда зробили великий прорив у розумінні того, як зародилося життя на Землі, після того, як виявили, що залізо є важливим інгредієнтом не лише тут, а й на інших планетах, передає 1news з посиланням на lenta.ua.

На думку групи дослідників з Оксфордського університету, залізо є ключовою поживною речовиною, необхідною майже для всього живого на Землі, щоб рости та процвітати. Тільки по масі залізо (Fe) є найпоширенішим хімічним елементом на планеті, за яким слідує кисень (O). Він також є четвертим за поширеністю елементом земної кори і формує більшу частину внутрішнього та зовнішнього ядра планети.

Вважається, що кількість заліза в мантії Землі – шар силікатної породи між корою та зовнішнім ядром – було «задано» умовами, в яких планета сформувалася близько 4,5 мільярдів років тому.

За словами оксфордської групи, це мало «серйозні наслідки у розвиток життя» Землі. І тепер дослідники заявили, що відкрили процес за допомогою якого залізо допомогло сформувати розвиток складних форм життя.

Їхні висновки, опубліковані в журналі PNAS, можуть допомогти вченим краще зрозуміти ймовірність розвитку інопланетного життя на інших кам’янистих планетах.

Джон Уейд, доцент кафедри планетних матеріалів факультету наук про Землю Оксфордського університету, сказав: «Початкова кількість ріону в породах Землі «задається» умовами планетарної акреції, під час якої металеве ядро ​​Землі відокремлюється від свого скеляста мантія.

Занадто мало заліза в кам’янистій частині планети, такої як Меркурій, і поява життя малоймовірна.

Надто вже, як Марс, і воду може бути важко утримати на поверхні в часи, пов’язані з еволюцією складного життя».

На думку дослідників, стан заліза на Землі спочатку допоміг планеті зберегти поверхневі води – ключовий будівельний блок для життя.

Залізо також розчинилося б у морській воді, а це означало, що воно було легко доступне для простого життя, щоб розпочати розробку.

 

 

 

Back to top button