Цікаве

Вчені назвали танення вічної мерзлоти в Арктиці «кліматичною бомбою»

Якщо глобальне потепління призведе до різкого танення вічної мерзлоти в Арктиці, то руйнівний ефект від цього процесу можна буде порівнювати з ефектом кліматичної бомби, передає 1NEWS з посиланням на Урядовий кур’єр.

У такому випадку викиди вуглецю на Півночі будуть вдвічі вищими за існуючі прогнози – йдеться в дослідженні.

У вічній мерзлоті, як у гігантському холодильнику, можуть зберігатися небезпечні сюрпризи, яким уже мільйони років. Вічна мерзлота тане, звільняючи невідомі смертельні віруси.

Поступове танення вічної мерзлоти – процес, боротися з яким людство не під силу. Нам залишається лише підраховувати можливі збитки для екосистем і економіки. Але якщо вічна мерзлота почне танути не поступово, а різко, то наслідки будуть набагато катастрофічними, попереджають учені.

«Різке танення вічної мерзлоти загрожує приблизно одній п’ятій частині Арктики. Якщо кріолітозона почне танути дуже швидко, то це спровокує катастрофічні викиди метану і вуглекислоти. Таким чином процес глобального потепління прискориться в рази», – відзначають дослідники.

Уже зараз танення вічної мерзлоти стає причиною руйнівних явищ. В Арктиці змінюється ландшафт, відбуваються зсуви, коріння дерев залишаються без надійної опори, ліси перетворюються у болота. Але головна небезпека – це викиди парникових газів, які вивільняються з вічної мерзлоти.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close