Цікаве

Вчені назвали ще один фактор, який збільшує ризик смерті від коронавірусу

Зайва вага вплинув на підвищену смертність серед хворих з коронавірусів, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Фахівці проаналізували медичні карти 2466 пацієнтів нью-йоркських клінік під час спалаху COVID-19 в мегаполісі. При середній тривалості перебування в стаціонарі близько семи днів 533 пацієнта, або 22 відсоток, були інтубувати, тобто в їх відношенні була проведена процедура з метою забезпечення прохідності дихальних шляхів. Після закінчення тижневого терміну 59 хворих, або два відсотки, залишилися в лікарнях, 627 пацієнтів, або 25 відсотків, померли.

В результаті вчені знайшли зв’язок між індексом маси тіла (ІМТ) і підвищеною смертністю. До групи ризику внесли пацієнтів з ожирінням молодше 65 років. При цьому виявилося, що недостатня вага також є фактором ризику, а високий ІМТ у хворих старше 65 років практично не впливає на показники смертності.

Розбираючи залежність між ожирінням і підвищеним ризиком смертності від коронавируса, фахівці зробили кілька висновків. По-перше, надмірна частка жирової тканини призводить до імунної активації організму і підвищеного запалення заражених органів. По-друге, у пацієнтів з ожирінням частіше зустрічаються супутні захворювання, як діабет і гіпертонія, які можуть провокувати появу серцевої недостатності.

По-третє, зайва жирова тканина пов’язана з підвищеним ризиком появи тромбозу дрібних судин. По-четверте, жирові відкладення можуть заважати проведенню процедури інтубації.

Індекс маси тіла – величина, яка дозволяє побічно оцінити ступінь відповідності маси тіла людини і його зростання. Щоб розрахувати ІМТ, слід поділити показник маси тіла в кілограмах на показник зростання в метрах в квадраті.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close