Цікаве

Вчені назвали продукт для довголіття

Правильне харчування є важливим фактором довгого і здорового життя. Багато людей дотримуються дієти, яка шкідлива для їхнього здоров’я в цілому, пише 1NEWS з посиланням на Жіночий Світ.

У дослідженні, опублікованому в Circulation, були розглянуті учасники, які або дотримувалися “західної” дієти з великим вмістом червоного м’яса, оброблених харчових продуктів, рафінованого зерна і цукру, або більш здорову, яка в основному складалася з бобових, овочів, фруктів, птиці, риби і цільнозернових продуктів.

Після 18-річного спостереження вчені виявили, що у тих, хто дотримувався другої дієти, загальний ризик смертності знизився на 17%, а ризик смерті від серцево-судинних захворювань знизився на 28%.

Дослідження також показало, що у тих, хто дотримується “західної” дієти, загальна смертність збільшилася на 21%, а також на 22% – смертність від серцево-судинних захворювань.

Фахівці також вивчають світові “блакитні зони”, які є районами з найбільшою кількістю довгожителів, і виявили багато подібностей в харчуванні та способі життя, одне з яких – споживання бобових культур. За словами експертів, боби є “наріжним каменем дієти для довгожителів”.

Відзначається, що отримання достатньої кількості клітковини (яка є в бобових) пов’язане з більш тривалим і здоровим життям. Ці продукти також містять потужний антиоксидант, званий поліфенолом, який, як з’ясували дослідники, також може допомогти в здоровому старінні.

Відповідно до огляду, опублікованого в The International Journal of Molecular Sciences, поліфенол міститься в багатьох різних типах бобів (чорному, нирковому, червоному, рябому), і було доведено, що він має протизапальну, протидіабетичну, протидіє ожирінню і кардіотонічну дію.

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button