Цікаве

Вчені навчилися використовувати лазер для передачі звуку прямо у вухо людини

Технологія заснована на так званому фотоакустичному ефекті, за допомогою якого звукові хвилі перетворюються на світловий промінь

Вчені з Массачусетського технологічного інституту використали лазер для передачі різних аудіосигналів, від музики до мови, безпосередньо в людське вухо.

Про це повідомляє 1NEWS.

Технологія заснована на так званому фотоакустичному ефекті, за допомогою якого звукові хвилі перетворюються на світловий промінь. Система дозволяла передати звук на відстань до 2,5 метрів з гучністю близько 60 децибел.

Вчені вважають, що подібні технології можуть бути корисними в екстрених ситуація, наприклад, коли під час терактів правоохоронцы повинні передавати повідомлення одній конкретній людині, і щоб ніхто інший цього не чув.

“Наша система може використовуватися на відстані, щоб передавати інформацію безпосередньо комусь у вухо. Це перша система, яка використовує лазери, повністю безпечні для очей і шкіри, і локалізує звуковий сигнал для конкретної людини в будь-якій ситуації”, – зазначено в прес-релізі дослідження Массачусетського технологічного інституту.

Джерело: Новое время

Останні новини

Back to top button