Цікаве

Вчені ідентифікували першу рослину на Землі віком 350 млн років

Викопне папоротеподібна рослина віком 350 млн років, яка жила до динозаврів і ссавців, була ідентифікована вченими як новий вид. Сталося це через 50 років після його виявлення, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

“Палочкоподібна” реліквія була виявлена на берегах річки Манілла, Новий Південний Уельс, після сильної повені в 1964 році, і зібрана геологом-любителем Джоном Ірвінгом. Він передав його в Державну геологічну службу, яка залишила викопне нудитися в ящику протягом десятиліть, перш ніж воно було повторно виявлено французькими фахівцями. Вони розрізали дводюймову скам’янілість, оголивши ряди прекрасно збережених клітинних стінок. Коли їх порівняли з іншими викопними рослинами того ж періоду, а саме пізнього девону, вчені зрозуміли, що дивляться на новий вид, і навіть новий рід, що має схожість з сучасними папоротями і хвощами. Знахідка, названа Keraphyton mawsoniae, особливо важлива, оскільки скам’янілості пізнього девону зустрічаються вкрай рідко. Древня рослина росла в формації Барраба, Австралія, коли острів був частиною суперконтиненту південної півкулі Гондвана. В цей час рослини і тварини все ще працювали над колонізацією землі, але океани вже кишіли життям.

В даний час знахідка залишається у Франції, де її вивчає Бріжит Мейер-Берто, міжнародний експерт з першим рослинам на Землі у французькій лабораторії ботаніки та моделювання рослинної архітектури і рослинності в Монпельє. Ця лабораторія особливо зацікавлена в викопних залишках з девонського-кам’яновугільного геологічного періоду, щоб побудувати більш докладне розуміння еволюції рослин протягом цієї епохи.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button