Цікаве

Вчені довели, що наночастинки з чайного листя здатні виліковувати рак

Новий метод виробництва наночастинок – квантові точки, які використовуються від виробництва комп’ютерів до лікування раку, проводилися хімічно, інформує 1NEWS з посиланням на Хайтек.

Тепер вчені виявили, що можуть відтворювати їх з чайного листя без побічних ефектів і дешево.

Квантові точки – це крихітні частинки розміром менше 10 нанометрів (людське волосся товщиною – 40 тис. нанометрів). Їх можна отримувати за допомогою хімічних реакцій, але було досить багато токсичних побічних ефектів, і ціна виробництва зашкалювала.

Вчені з університету Суонсі виявили, що це можна зробити набагато дешевше: зробивши виробництво з чайного листя – це не токсичний і дешевий спосіб.

Листя чаю містять велику кількість з’єднань, включаючи поліфеноли, амінокислоти, вітаміни і антиоксиданти. Дослідники змішали екстракт чайного листа з сульфатом кадмію (CdSO4) і сульфідом натрію (Na2S), отримавши в підсумку квантові точки. У розчині з який внесли на ракові клітини, утворені від злоякісної пухлини легень, квантові точки проникали в ракові клітини і руйнували близько 80% з них.

Квантові точки CdS, одержані з екстракту чайного листа, показали виняткове флуоресцентне випромінювання в біохімічному лікуванні ракових клітин в порівнянні зі звичайними наночастинками CdS, отриманими хімічним шляхом. Але крім раку квантові точки можуть застосовуватися в антимікробній фарбі, або навіть в сонцезахисних кремах. Надалі дослідники хочуть відкрити власну фабрику про виробництву цих наночастинок.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close