Цікаве

Вчені будуть вирощувати клітини людського мозоку

Вчені не так давно навчилися вирощувати тканини, які повторюють більшість органів людського тіла. Однак відомо, що мозок – це найнезрозуміліший об’єкт у Всесвіті. Незважаючи на це, фахівці запевняють, що можуть його повторити в лабораторних умовах, інформує 1NEWS з посиланням на «Сегодня».

Вирощування нервової тканини – дуже трудомісткий процес, через складний характер клітин.

Їх досить багато різних типів, і вони створюють унікальну систему розміщення кожного нейрона в тривимірному просторі. І все ж, вчені провели успішні спроби з відтворення частин мозку. Аденогіпофіз миші був отриманий в результаті використання скупчення стовбурових клітин.

Головний мозок людини буде набагато важче виростити. Адже було вивчено в найдрібніших подробицях, з чого він складається, але залишається загадкою, як ці деталі працюють. Тому, навіть якщо вчені зможуть відтворити систему нейронів, то, як змусити їх навчатися і думати – невідомо. В іншому випадку, при складанні «штучної людини» буде отриманий дорослий з рівнем розвитку як у дитини.

Проте, вміння відтворювати хоча б частини людського мозку стало б незамінним під час пошкоджень через травми і хвороби.

Нагадаємо, вчені розповіли про мутації, завдяки якій з’явилися люди. Це відкриття зробили американські дослідники-генетики і їх бельгійські колеги,

Tags

Останні новини

Back to top button
Close