Цікаве

Вчені б’ють на сполох: суттєво пришвидшилося танення льодовиків на Землі

Гірські крижані покриви втрачають свою первісну масу, сприяючи підвищенню рівня світового океану більш як на 20%, пише 1NEWS з посиланням на bastion.tv.

Причиною цього автори дослідження, днями оприлюдненого у науковому журналі “Nature”, вкотре називають різкі температурні зміни на планеті.

Водночас учені підкреслюють, що прискорення в останні 10 років темпів танення льодовиків найперше вдарить по мешканцях густонаселених прибережних міст.

«Нам вдалося дослідити стан майже 220 тисяч льодовиків по всьому світу, за винятком крижаних щитів Ґренландії та Антарктиди, і висновки вельми невтішні. Втрата крижаної маси у середньому сягає 298 гігатонн льоду на рік, хоча ще на початку ХХІ століття показники заледве доходили до 200 гігатонн. Зараз ми спостерігаємо незворотні процеси впливу кліматичних змін і глобального потепління на стан льодовиків. Танення значно вплинуло на рівень моря: щорічно світовий океан зростає на 0,74-0,86 міліметра», — коментують свою роботу науковці.

Автори дослідження попереджають, що подальше скорочення крижаних мас призведе до зникнення льодовиків і збільшення опріснення морів, загрожуючи людству новим Ноєвим потопом.

 

 

 

 

 

Back to top button