Важливість вітаміну С для вагітних
Вітамін С чи аскорбінова кислота — саме така назва у водорозчинного вітаміну, що входить до складу знайомих кожному овочів, фруктів. Цей компонент важливий для чоловіків та жінок та надзвичайна роль саме в період вагітності, коли майбутня мама відповідальна за своє здоров’я та повноцінний розвиток малюка. Дефіцит цього компоненту може визначити тільки лікар, коли жінка здає стандартні аналізи та проходить обстеження.
Вітамін С при вагітності активно підтримує імунну систему жінки та приймає участь у формуванні сполучної тканини плоду протягом всіх 9 місяців. Переоцінити роль цього компоненту дуже важко, але приймати вітаміни з його вмістом самостійно заборонено. Все повинно проходити під контролем лікаря.
Користь вітаміну С
Вітамін С не може вироблятися в організмі людини, тому надзвичайно важливо отримувати його зовні. Він міститься у звичних овочах та фруктах, тому обов’язково потрібно включати їх в свій раціон. Спеціалісти розповідають про вітамін С, користь його для вагітних жінок та дітей в період внутрішньоутробного розвитку.
Варто зазначити, що саме цей компонент в період першого триместру лікар може заборонити приймати. Він стає необхідним лише ближче до 3 триместру. Добова норма вітаміну С 85 мг. В окремих випадках можлива більша потреба, яку може визначити лікар.
Аскорбінова кислота необхідна організму, адже вона:
- є потужним антиоксидантом;
- допомагає якісно засвоювати залізо, вітамін Е;
- приймає участь у виробленні організмом колагену;
- допомагає зменшити вплив стресу, підтримує загальний стан організму;
- приймає участь в імунних процесах;
- нейтралізує потенційно небезпечні мутагенні сполуки;
- сприяє активності 11 ферментів, які задіяні у синтезі гормонів.
Приймати добавки з цим компонентом потрібно вже на стадії планування вагітності, щоб усунути можливий дефіцит. Попередньо варто пройти обстеження у гінеколога та здати аналізи. Важливо памʼятати, що при перевищенні норми прийому компоненту організм не отримає від нього ніякої користі, ефект може бути повністю протилежним.
Джерела отримання вітаміну С
Аскорбінову кислоту простіше за все отримати зі звичних продуктів харчування. В меню має бути:
- ківі;
- сік грейпфрута;
- апельсиновий сік;
- полуниця;
- біла картопля (краще вживати запечену зі шкіркою);
- червоний помідор без термічної обробки;
- яблука;
- банани;
- шпинат.
Корегувати меню потрібно з урахуванням ваги та періодом вагітності. Є стандарти норми цього компоненту, який варто дотримуватися.
Якщо отримати аскорбінову кислоту з продуктів неможливо через об’єктивні причини, лікар призначає вагітній приймати готовий комплекс вітамінів та мінералів. Тривалість його прийому та дозування визначає тільки лікар на основі стану пацієнтки, результатів аналізів. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я жінки та малюка.
* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Елевіт Пронаталь №30, №100, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, дієтична добавка Елевіт-комплекс №1, №2, №3, таб.№30.