Цікаве

В Єгипті знайдено 14 неушкоджених саркофагів, яким понад 2500 років

Міністерство старожитностей Єгипту оголосило в неділю про виявлення 14 саркофагів в некрополі Саккара на південь від Каїра, які лежали похованими протягом 2500 років, передає 1NEWS з посиланням на НВ.

Труни були виявлені під час археологічних розкопок на місці поховання, в якому на початку вересня знайшли ще 13 дерев’яних саркофагів, йдеться в заяві міністерства.

Великий некрополь Саккара розташований приблизно в 16 км на південь від знаменитих пірамід Гізи. Він є частиною стародавнього міста Мемфіса, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і тут знаходиться колосальна ступінчаста піраміда Джосера.

На фотографіях добре збережених дерев’яних домовин зображені витончені і хитромудрі малюнки з бордовими і синіми лініями, а також ієрогліфічні зображення.

У міністерстві заявили, що заплановані додаткові розкопки з очікуванням того, що на цьому місці буде знайдений ще один скарб дерев’яних домовин. Більш того, міністр туризму і старожитностей Халед аль-Анані сказав, що недавні знахідки в Саккарі були «тільки початком».

Єгипет прагнув просувати археологічні відкриття по всій країні, щоб відродити туризм, який постраждав від обмежень на поїздки через пандемію коронавірусу.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close