Цікаве

В Єгипті польскі археологи виявили стародавній хмарочос

Польські археологи виявили “хмарочос”, розкопуючи руїни стародавнього міста, приховані в товщі пагорба Телль аль-Ретаба в Єгипті, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Саме місто згадується в Біблії. Холм Телль аль-Ретаба розташований в дельті Нілу і приховує під собою залишки міста, яке існувало уже три тисячі років тому.

Йдеться про поселення, яке розташовувалося на важливому торговельному шляху, тому мало стратегічне значення. Єгиптяни називали це місто Чеку, а в Біблії воно згадується як Піфом, повідомляє Nauka w Polsce.

“Ми вивчили декілька будівель, які були побудовані з цегли з висушеної глини. Серед досліджених будівель особливо виділяється одне, яке ми назвали” хмарочосом “- це дивно велика для свого часу, споруда, зведена на місці більш ранніх будинків.

Дивний “хмарочос” складається з шести або семи поверхів і дуже відрізняється від сусідніх будівель “, – розповідає Лукаш Ярмужек, археолог з Варшавського університету, який брав участь в експедиції.

Всередині будинків стародавнього міста досить мало артефактів – цей факт, як упевнені дослідники, вказує на те, що жителі поселення залишили його організовано, захопивши з собою свої речі. Чому пішли жителі міста – вченим ще тільки належить з’ясувати.

 

 

 

 

Back to top button