Цікаве

В яких країнах світу діти страждають від ожиріння

 Нездорова їжа, цукерки і газована вода в багатьох країнах замінили традиційні здорові страви

Діти з країн Середземномор’я набагато повніші за своїх однолітків із інших європейських держав. На це вказують дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, – повідомляє 1NEWS.

Наприклад, на Кіпрі 43% дітей віком 9 років страждають від зайвої ваги або ожиріння. У Греції, Італії та Іспанії цей показник також вище 40%. Водночас традиційна середземноморська дієта багата на овочі, фрукти і рибу.

Втім, у Швеції молоде покоління їсть рибу, оливкову олію і томати набагато частіше, ніж жителі Італії або Іспанії.

Фахівець ВООЗ Жуан Бреда пов’язує це з тим, що нездорова їжа, цукерки і газована вода замінили традиційні здорові страви. “Середземноморська дієта на межі зникнення, і нам необхідно її відновити”, – зазначає він.

ВООЗ включає до європейської ініціативи з епіднагляду за дитячим ожирінням і країни колишнього СРСР зокрема й Таджикистан, Туркменію і Казахстан.

У них спостерігаються найнижчі показники дитячого ожиріння серед усіх досліджуваних країн. Трохи вищі цифри у Франції, Норвегії, Латвії та Данії – від 5% до 9%.

Великобританія не надає офіційних даних для ініціативи ВООЗ, але приблизно кожна третя дитина до завершення початкової школи (зазвичай в 11 років) стикається з проблемою зайвої ваги.

Європейська ініціатива ВООЗ з епіднагляду за дитячим ожирінням з’явилася в 2008 році, на сьогодні до неї входять 40 країн, що надають інформацію про вагу і зріст дітей.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Tags
загрузка...

Схожі статті

Схожі записи

Close
Close