Цікаве

В Україну через 18 років повернулась унікальна чорна лелека

Лелека у свої 18 років успішно знесла три яйця і вивела з них двох пташенят Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/incidents/v-ukrajinu-cherez-18-rokiv-povernulas-unikalna-chorna-leleka-511466.html

У Шацькому національному природному парку помітили самку чорної лелеки, яка вилупилась 18 років тому на території України.

Про це повідомляє 1NEWS.

Орнітологи Шацького національного природного парку в одну з камер зафіксували у гнізді пташенят лелеки. Та коли вчені стали їх кільцювати, виявили, що їхня мама вже має пластикове кільце.

«На сайті EURING (організація, що координує кільцювання птахів у Європі) ми дізналися, що пластикові кільця належать ізраїльським орнітологам, до яких ми і написали запит. З’ясувалося, що птаха закільцювали в Ізраїлі ще у 2002 році, коли йому було два роки», – розповів Андрій Бокотей, завідувач наукового відділу Державного природничого музею НАН.

Орнітологи припускають, що пташеня вилупилось у далекому 2001 році десь в Україні. Вже за 2-2,5 місяця після народження воно полетіло в Африку та успішно дісталося на свою першу зимівлю. «Щастило йому й надалі: у наступному році під час осінньої міграції птах потрапив до сіток, якими ізраїльські рибалки накривають стави – захищають від пернатих рибні угіддя. На жаль, чимало пернатих – білих та чорних лелек, чапель – гине у тих сітках.

Та нашого бузька врятували місцеві орнітологи, закільцювали його і відпустили», – додає Бокотей. Тобто цьогоріч, коли самицю виявили на гніздуванні в Україні, на штучній платформі, встановленій у Шацькому національному парку, їй вже виповнилося 18 років. Нині – це найдовший вік, зафіксований у дикій природі, для чорного лелеки. Зазначається, що лелека у свої 18 років успішно знесла три яйця і вивела з них двох пташенят.

Джерело: Експрес

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close