Цікаве

В Україні з’явився застосунок для кібератак на російські сайти

В Україні з явився застосунок для кібератак на російські сайти

Фото: pixabay.com
В Україні з’явився застосунок для кібератак на російські сайти

Через кібератаки громадяни Росії не можуть користуватися онлайн-банкінгом, оплатити комунальні послуги, звернутися у техпідтримку тощо.

 
Одеська група Технарі створила застосунок для смартфонів під назвою Цифрова бавовна. Він призначений для автоматичних DDoS-атак російських сайтів. Подробиці наводить видання DOU.
 
За словами одного з розробників і співзасновника ресурсу IT WAR UA Андрія Кривошеєва, застосунок створений для Android. Він змушує смартфон довгий час надсилати запити російським сайтам з метою перевантажити їх і вивести з ладу.
 
“Чим більше пристроїв одночасно задіють програму, тим відчутніший удар. Застосунок автоматично формує пакет цілей, після цього скеровує атаки з 2, 5, 10 або 50 тисяч телефонів. Якщо сайт відновлюється, то система робить паузу, обнуляє списки атак і відновлює кіберудари”, – зазначив він.
 
Головними цілями є банківська і фінансова інфраструктура, а також державні органи РФ.
 
Зазначається, що цими ресурсами росіяни користуються щодня, тому збої завдають їм чималу кількість незручностей. Зокрема, через кібератаки громадяни Росії не можуть користуватися онлайн-банкінгом, оплатити комунальні послуги, звернутися у техпідтримку тощо.
 
Відомо, що на цей момент Цифрову бавовну вже використовують кілька тисяч людей.
 
Застосунок автоматично щодня нагадує, що його потрібно запустити – більше від користувачів нічого непотрібно.
 
“Атаки проводяться через 100 тисяч проксі, розрахованих на 500 тисяч осіб, тому росіяни не зможуть дізнатися IP-адреси українців, які використовують застосунок. Підставні адреси постійно змінюються, що ще більше ускладнює завдання. Ми не тягнемо трафік з користувачів постійно, а беремо його тільки у моменти атак, після чого робимо умовні DDoS-пульсації проти ворога. Ніяких персональних даних від вас затосунок не буде збирати і вимагати. Єдине, що знадобиться, – згода на роботу застосунка у фоновому режимі і згода на показування пуш-повідомлень”, – зазначив Кривошеєв.
 
Нагадаємо, раніше українські розробники на тлі відключення електрики через атаки Росії створили застосунок Світло з моніторингом блекаутів. Розробка належить Івану Денисову й Андрію Захлюпаному.
 
Повістки через Дію надсилати не будуть – Мінцифра
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button