Цікаве

В Україні запущено Національну програму Врятуй Кінцівку

В Україні запущено Національну програму Врятуй Кінцівку

Фото: houp.org
В Україні стартував збір Першого медичного мільярда для допомоги пораненим із травмами кінцівок

При якісному лікуванні до 65% поранених можуть повернутися в стрій, а при професійній реабілітації – більшість вилікованих зможуть повернутись до більш повноцінного життя у суспільстві.

В Україні стартувала національна програма, мета якої – зупинити інвалідизацію українців, що пов’язана з травмами кінцівок, отриманих внаслідок війни. Програму Врятуй Кінцівку запустили Міжнародний благодійний фонд Здоров’я українського народу за підтримки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, Української асоціації ортопедів-травматологів і Кафедри ортопедії та травматології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика.

Ціль програми – забезпечити українські лікарні всім необхідним для проведення 15 тисяч операцій на кінцівках завдяки фандрейзинговій кампанії по збору Першого медичного мільярда.

Як розповів ініціатор програми Врятуй Кінцівку, президент МБФ Здоров’я українського народу Сергій Сошинський, щодня з фронту та атакованих міст до лікарень надходять сотні поранених, при цьому понад 70% травм – це травми кінцівок. Середня вартість лікування кінцівки, за умови її збереження, становить 60-70 тисяч гривень.

“Якщо не врятувати руки й ноги наших бійців та цивільних зараз, держава та суспільство отримає десятки тисяч людей з інвалідністю. Ми закликаємо всіх українців взяти участь у зборі Першого медичного мільярда. Це допоможе провести 15 тисяч операцій пораненим, допоможе зберегти їхні кінцівки та повернути до життя”, – наголосив Сошинський.

Підтримати програму можна за посиланням.

Для реалізації програми вже сформована Експертна рада, куди увійшли понад 60 найкращих лікарів-ортопедів та реабілітологів України, які працюють у більшості регіонів. Також почалось створення реєстру медпрацівників та закладів охорони здоровʼя, що опікуються травмами кінцівок та реабілітацією.

Кожен складний випадок травми, що буде зареєстрований в межах програми Врятуй Кінцівку, буде винесено на розгляд експертів програми, найважчі – на національні консиліуми, за результатами яких буде призначене лікування та конкретний медзаклад, який візьметься його оперувати. Найскладніші операції будуть проводитись на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України.

Ініціатори програми зазначають, що в Україні відсутня комплексна державна програма з лікування травм та збереження кінцівок, немає і прозорого та зрозумілого алгоритму дій по забезпеченню всім необхідним поранених з такими травмами. А жоден благодійний фонд чи активісти-волонтери майже не співпрацюють з видатними та прогресивними українськими ортопедами-травматологами. Крім того, відсутній реєстр постраждалих з травмами кінцівок, що унеможливлює якісне планування закупівель.

За даними авторів ініціативи Врятуй Кінцівку, в Україні наразі немає потужних виробників ендопротезів, гвинтів, пластин та інших необхідних ортопедичних девайсів, а дефіцит фінансування лікування травм кінцівок сягає десятків мільярдів гривень.

Нагадаємо, у Львові, незважаючи на відсутність світла, протягом 30 годин провели дев’ять трансплантацій органів від посмертних донорів. А в Черкасах провели дві операції із пересадки нирок під час відключення світла. 

Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button