Цікаве

В Україні заборонять тестувати косметику на тваринах

Паралельно МОЗ впроваджуватиме нові вимоги до тестування, надаючи перехідний період для національних компаній на впровадження новітніх методів токсикологічних досліджень

В Україні планується впровадити новий регламент щодо перевірки якості косметичної продукції, зокрема, буде заборонено тестувати косметику на тваринах.

Про це повідомляє 1NEWS.

Там поінформували, що відомство ініціюватиме заборону випробування косметики на тваринах.

“МОЗ України також має намір у середньостроковій перспективі заборонити випробування косметики на тваринах та з впровадженням нового регламенту дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу”, — наголосили у МОЗ.

Зазначається, що для вітчизняного косметичного бізнесу буде впроваджено перехідний період.

“Щоб український косметичний бізнес міг розвиватись без перешкод, а на ринку зберігалась чесна конкуренція, МОЗ України планує передбачити перехідний період для впровадження нових вимог до тестування косметичної продукції. Це рішення зумовлено тим, що в Україні на сьогодні відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики. Європейський Союз також мав перехідний період для впровадження нових вимог до безпеки косметичної продукції — регламент був затверджений у 2009 році, а набув чинності в липні 2013 року”, — наголосили у МОЗ.

У відомстві підкреслили, що з упровадженням нового технічного регламенту іноземні компанії, що вже відмовилися від тестування своєї продукції на тваринах, зможуть реалізовувати продукцію на українському ринку на основі результатів досліджень альтернативними методами.

“Паралельно МОЗ впроваджуватиме нові вимоги до тестування, надаючи перехідний період для національних компаній на впровадження новітніх методів токсикологічних досліджень. Наразі новий регламент опрацьовується в Міністерстві охорони здоров’я та найближчим часом буде оприлюднений для громадського обговорення на офіційному веб-сайті міністерства”, — заявили у МОЗ.

Джерело: МОЗ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close