Цікаве

В Україні з початку 2020 року зафіксували понад 60 порушень свободи слова та 15 нападів на журналістів

Окрім того, експерти звертають увагу на тенденцію закритості та вибірковості щодо журналістів з боку Офісу Президента, органів влади, органів місцевого самоврядування

У першому кварталі 2020 року було зафіксовано 62 випадки порушень свободи слова, більшість яких стосувалася фізичної агресії проти журналістів.

Про це повідомляє 1NEWS.

Зазначається, що за аналогічний період 2019 року було зафіксовано більше випадків порушень свободи слова – 72, з них 49 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Найбільшу кількість порушень свободи слова за цей період було зафіксовано в таких категоріях:

• перешкоджання законній журналістській діяльності – 31,

• юридичний тиск – дев’ять.

Також зафіксовано шість випадків побиття та п’ять погроз, крім того, по чотири випадки в категоріях “доступ до публічної інформації” та “кіберзлочини”. Також зафіксовано два випадки непрямого тиску (стеження за журналістами) та один випадок пошкодження майна журналістів.

За перші 3 місяці 2020 року зафіксовано 15 інцидентів із застосуванням сили проти працівників медіа. Найчастіше фізична агресія до журналістів проявлялася на Львівщині — 3 випадки, а також по два інциденти в Одесі, Херсоні, на Київщині та Харківщині. У більшості інцидентів постраждали жінки — 10 журналісток стали жертвами атак.

Окрім того, експерти звертають увагу на тенденцію закритості та вибірковості щодо журналістів з боку Офісу Президента, органів влади, органів місцевого самоврядування.

Джерело: УНН

Back to top button