Цікаве

В Україні виготовили першу партію паперу із опалого листя

Папір випустив Житомирський картонний комбінат

Житомирський картонний комбінат випустив першу промислову партію паперу, який виробили із опалого листя.

Про це розповів автор технології Валентин Фречка у своєму Facebook, – інформує 1NEWS.

Валентин Фречка створив технологію виробництва паперу з падолисту ще школярем. Нею зацікавилися на Житомирському картонному комбінаті, доробили та запустили в промислове виробництво.

“Як результат ми отримали 1,5 тонни паперу із щільністю 90 та 100 г/м2, товщиною 0,2 мм, та значенням опору продавлювання 285 кПа”, – написав засновник технології.

“Найважча дорога завжди веде до вершини” – перше, що спадає на думку, розвиваючи проєкт RE-leaf PAPER в Україні, адже ми зіштовхнулися із низкою проблем, зокрема із відсутністю виробничих потужностей, які б дали змогу переробити опале листя на волокно у промислових масштабах. Але ми це зробили, і нашою вершиною, на складному шляху, стало виробництво першого промислового тоннажу паперу на основі опалого листя, який нарешті володіє необхідними механічними характеристиками і відповідає поставленим вимогам. Пам’ятаю, як ми вперше провели пілотний тест по формуванню паперу, і знову, через рік, із усіма допрацюваннями відтворили все в умовах промислового виробництва”, –розповів хлопець.

Фречка додав, що у найближчому майбутньому готується до конвертингу виготовленої партії паперу у паперові пакети, проби паперового посуду та картону та сподівається на позитивні результати.

Валентин Фречка – студент КНУ імені Тараса Шевченка, винахідник із Закарпаття, який ще у 2018 році отримав золоту медаль на Genius Olympiad у Нью-Йорку за свій проєкт Recycle Of Fallen Leaves. Хлопець стверджує, що, виробляючи папір за його технологією, протягом лише одного року можна скоротити вирубування лісів на 18% в усьому світі, обробляючи хоча б 600 кг листя на день.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close