Цікаве

В Україні відкрили “онлайн-магазин” проти домашнього насильства

Це проєкт в рамках міжнародної акції 16 днів проти гендерного зумовленого насильства

Amnesty International презентувала соціальну платформу “Все не для дому” у форматі першого онлайн-магазину з товарами, що символізують типові сценарії домашнього насильства.

Це проєкт в рамках міжнародної акції 16 днів проти гендерного зумовленого насильства, – інформує 1NEWS з посиланням на УП.Життя.

Він має на меті мотивувати жінок, чоловіків і дітей не ігнорувати проблему і не бути байдужими свідками насильства.

Серед товарів на сайті – постільна білизна, на якій “не можна відмовляти чоловікові”; халат, що змушує цілодобово сидіти вдома чи штори, які приховують насильство, яке відбувається вдома.

Ось декілька світлин з фотопроєкту.

 

“Ці, такі звичні нам речі побуту у багатьох сім’ях є символами фізичного, економічного, сексуального, та психологічного насильства, яке, втім, досі замовчується і сприймається як норма чи “приватна справа”. Але насильство – це завжди злочин, який не можна ігнорувати, адже це призводить лише до погіршення ситуації. Щоб ми та наші діти мали змогу жити у світі, де немає місця насильству в сім’ї, ми маємо почати з себе. Маємо спільно протидіяти всім формам домашнього насильства, щоб воно перестало бути нормою та “приватною справою”. Цей злочин поряд, і він стосується кожної та кожного з нас”, – зазначила директорка Amnesty International Оксана Покальчук.

 

 

“Все не для дому” не лише пояснює, як розпізнати насильство і яким воно буває, тут також можна знайти чіткі алгоритми дій щодо того, як у ситуації домашнього насильства діяти свідкам, постраждалим та що має робити поліція.

 

 

Аби долучитися до кампанії проти домашнього насильства, розробники магазину пропонують поширити картки з товарами в соціальних мережах, розмістити алгоритми дій у під’їздах і публічних місцях та підписати листа з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції — найбільш комплексного документа Ради Європи, що має на меті захистити жінок, чоловіків і дітей від домашнього насильства та його наслідків.

Back to top button