Цікаве

В Україні відключають аналогове телебачення

Глядачі, які отримували аналоговий сигнал із ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання (телетюнерів) переглядати телевізійні програми

Аналоговий сигнал телерадіомовлення у Києві та Кіровоградській області буде відключено з 1 серпня, а з 1 вересня це буде зроблено по всій території України.

 

Про це повідомляє 1NEWS.

Вже 1 серпня всі глядачі в Києві й Кіровоградській області, які отримували аналоговий сигнал із ефіру й мають телевізори старого зразка, не зможуть без спеціального обладнання (телетюнерів) переглядати телевізійні програми.

У Києві більшість будинків підключені до кабельного або супутникового телебачення тож у столиці не буде “великих проблем” після відключення аналогового сигналу.

На засіданні Нацради 26 липня було внесено доповнення і рекомендацію до розпорядження Кабміну, щоб аналогове мовлення не відключалося на територіях Чернігівської, Харківської і Сумської областей, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора Росії,  і щоб це відключення до 31 грудня не поширювалось на місцеві телекомпанії, які не мають цифрових ліцензій.

Відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Ільяшенко у свою чергу повідомив, що з 1 серпня  у Києві вимикаються аналогові передавачі 12 телекомпаній загальнонаціонального мовлення: “1+1”, “Інтер”, “Україна”, “Прямий”, “ICTV”, “НТН”, “М1”, “ТЕТ”, “5 канал”, “СТБ”, “Новий”, “К1”.

У Кіровоградській області буде припинено поширення аналогового сигралу 13 загальнонаціональних телекомпаній: “1+1”, “Інтер”, “Україна”, “Прямий”, “ICTV”, “НТН”, “М1”, “ТЕТ”, “5 канал”, “СТБ”, “Новий”, “К1”, “МЕГА” та однієї місцевої компанії ТОВ “ТРК “TTV”, яка має ліцензію на цифрове мовлення.

Регулятор також звернувся до найбільших виробників обладнання для прийому цифрового сигналу з проханням збільшити обсяги  телевізійних тюнерів у роздрібних мережах, аби забезпечити для населення їх необхідну кількість.

Окрім того, Нацрада скерувала до уряду звернення щодо важливості соціальної складової у цьому процесі, адже рівень забезпечення населення перетворювачами цифрового сигналу є вагомим чинником при переході на цифрове мовлення.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close